بازدید: 87

عنوان کتاب: دیدگاه ها و روش هاي نوین و کاربردي در آموزش و یادگیري
نویسنده:
دکتر محمد احسان تقی زاده

سال انتشار: ۱۳۹۲
تعداد صفحه: ۳۲۸ صفحه  /  زبان: فارسی
ناشر:  دانشگاه پیام نور
معرفی کتاب:
آموزش الکترونیکی یکی از این دستاوردهاي بشري است که دنیاي علم را متحول کرده است. اگر آموزش الکترونیکی را به مجموعه فعالیت هاي آموزشی اطلاق کنیم که با بهره مندي از ابزارهاي الکترونیکی نظیر دستگاه هاي صوتی، تصویري، رایانه اي، شبکه اي، مجازي و … چهره آموزش را در کشورها تغییر داده است، آن گاه می پذیریم که توجه، تحقیق، سرمایه گذاري، برنامه ریزي و سیاست گذاري در راستاي آموزش الکترونیکی براي تمام دولت ها و ملت ها امري اساسی، مهم و اجتناب ناپذیر است.
اخیراً رویکردهاي سنتی آموزش و یادگیري با بروز و ظهور فناوري هاي جدید نظیر چند رسانه ها، اینترنت، اینترانت،اکسترانت، انتشار ماهواره اي، نوارهاي ویدئویی، صوتی و تلویزیون، محاوره اي، دیسکت هاي فشرده، فرارسانه ها و ارتباطات از راه دور دچار تغییرات بینادي شده است. اکنون زمان بهره برداري مناسب از صنعت الکترونیک است، صنعتی که وارد آموزش و یادگیري نیز شده است و نوع آموزش، ارتباطات و تقاضاها را تحت تاثیر خود قرار داده است.
مهمترین مباحث این کتاب عبارتند از : مفهوم شناسی و ادبیات نظری یادگیری الکترونیک، راهکار هاي توسعه آموزش الکترونیکی، دیدگاه ها و روش هاي آموزش و یادگیري، مهارت هاي آموزشی و یادگیري.

 

دانلود رایگان متن کامل کتاب

(Visited 50 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code